CESTOVATEL


Cestovat jsem začal, jakmile jsem se naučil číst – první cesta byla Honzíkova. Pak to pokračovalo Julesem Vernem Pět neděl v balóně, 20 tisíc mil pod mořem dalo asi základ mému potápění a Mayovky to dokončily.

Pak to ve mně nějakou dobu zrálo, až mě šťastná náhoda (upřímně na ně moc nevěřím, myslím, že jsou to spíš využité příležitosti v životě) přivedla do cesty cestovatele a o několik týdnů později už jsme seděli v letadle směr Jižní Amerika.

Když se mě ptají na nejlepší místo, největší zážitek, tak nevím. Mystické Machu Picchu, snědení bijícího srdce z hada, ztroskotání na raftu kdesi na Sulawesi.

Adrenalin zvedlo potápění se žraloky, lví smečka v těsné blízkosti nebo koupání v řece s krokodýly. A co miluji na cestování nejvíce jsou návraty domů.

přátelé o mně říkají, že umím
připravit ty nejlepší steaky
jsem tělem i duší byznysmen…
„něco přece člověk dělat musí…“

PODNIKATEL


Podnikat jsem začal v 9 letech, kdy jsem na hřbitovech sesbíral nedohořelé svíčky, vyčistil je a do nádobek jsem odlil nové s vidinou velkého prodejního trháku. Svíčky ale nehořely, tak jsem musel první milion odložit.

Pak jsem prodával odznáčky, na škole dovážel proteinové nápoje. Po škole jsem si pořídil videostudio a začal natáčet a fotit svatby. Po čase jsem začal pracovat v rakouské firmě, majitel měl svérázný způsob podnikání a tak nám po třech letech oznámil, že zkrachoval a my se s kamarádem rozhodli, že začneme podnikat.

Během let jsme vybudovali firmu POPP, která vyrábí technologicky vyspělá a krásná zastřešení bazénů. Největší úspěch? Solární pohon zastřešení, integrován uvnitř konstrukce a ovládaný přes mobilní aplikaci. Unikátní v Evropě!

 

fotografování mi nevydělává peníze, stejně tak, jako potápění nebo cestování

FOTOGRAF


Fotografovat jsem začal jako školák. První fotoaparát byla ruská legendární Smena 8M, ne, že by nebyly lepší, ale nebyly peníze. Fotil jsem tehdy, když jsem dostal kinofilm a fotil jsem všechno.

Postupně jsem prošel různými etapami, kdy mě focení bavilo a nebavilo, prošel všemi možnými kurzy a workshopy až k současnosti, kdy technika dosáhla dříve netušených možností. Fotím svým vlastním pohledem na cestách, abych mohl alespoň část zážitků předat.

Snažím se zachytit autentičnost a jedinečnost míst, ať už jsou to tajemné uličky vesnic na konci světa, divoká zvířata v jejich prostředí nebo scenérie v tak úžasných barvách, že kdybych tam nebyl, myslel bych, že jsou fotografie namalovány.

Když nejsem na cestách, rád fotím ženy, fascinuje mě krása ženského těla, dokonalost křivek a nekonečné množství výrazů. A stále si připadám jako začátečník.

k vínu mám nejraději Vivaldiho, ­cesty inspirace jsou nevyzpytatelné
opravdu se nepovažuji za šetřivý typ pokud jde o investice do cestování nebo dobrého rumu

Kontakt


MAIL

info@zdeneksvoboda.com

TELEFON

00420 777 111 228